+48 554-845-554

event@enermax.pl

10 najbardziej popularnych suplementów diety

suplementy diety
  1. Odżywki Białkowe – białko jest głównym budulcem naszych komórek mięśniowych, dlatego jeżeli chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową lub po prostu odżywić swój organizm to powinieneś sięgnąć bo dobrą odżywkę białkową. Odżywki białkowe dzielimy głównie na 3 kategorie – koncentraty białka serwatkowego, izolaty oraz hydrolizaty. Różnią się one między innymi zawartością białka, aminogramem oraz wchłanialnością.
  2. Spalacze tłuszczu –  to nic innego jak suplementy diety, które sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej, tłumieniu apetytu czy pobudzaniu metabolizmu spoczynkowego. Spalacze tłuszczu składają się najczęściej z różnego rodzaju stymulantów, naturalnych ekstraktów ziołowych oraz wielu substancji aktywnych które wspólnie powodują synergię działania.
  3. Kreatyna – to najbardziej znany suplement stosowany przez osoby uprawiające sport. W szczególności przez osoby, które ćwiczą na siłowni. Kreatyna odgrywa kluczową rolę w wytwarzaniu ATP jako głównego źródła energii dla pracujących mięśni. ATP (trójfosforan adenozyny) jest źródłem energii organizmu. Kiedy twoje ciało utlenia węglowodany, białko lub tłuszcz, robi to w celu wytworzenia ATP. ATP jest energią odpowiedzialną za kierowanie niemal każdym procesem ciała. (ATP jest nawet zaangażowany w tworzenie większej ilości ATP.) ATP dostarcza tę energię przez hydrolizę grupy fosforanowej. Kreatyna to połączenie trzech różnych aminokwasów: glicyny, argininy i metioniny. To wszystko – nic więcej niż połączenie aminokwasów. 
  4. Aminokwasy – są określane jako „cegiełki” które budują nie tylko białko ale również nasze ciało i mięśnie. Biorą one również udział w wielu procesach fizjologicznych np. w syntezie adrenaliny, dopaminy itp. Po treningu przyczyniają się do przyspieszenia regeneracji oraz wzrostu naszych komórek mięśniowych. 
  5. Booster Testosteronu – to jedne z najbardziej pożądanych suplementów diety przez mężczyzn. Są to zazwyczaj mieszanki odpowiednio dobranych składników, które w naturalny sposób podnoszą poziom jednego z najważniejszych hormonów – Testosteronu. Testosteron jest męskim hormonem, który odpowiada za zdrowie, samopoczucie, a także wzrost energii, masy mięśniowej, siły, libido a także pewności siebie.
  6. Witaminy i minerały – sprawiają, że ludzki organizm działa prawidłowo. Chociaż witaminy i minerały są dostarczane z pokarmów, które jesz codziennie, większość z nich niestety nie trafia do naszego organizmu, chociażby z tego powodu że w dzisiejszych czasach żywność jest mocno przetworzona i pozbawiona witamin oraz minerałów – na szczęście na ratunek przychodzą suplementy diety.
  7. Zioła lecznicze – rośliny zielarskie towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Obecnie zdobywają coraz większą ilość zwolenników przez wzgląd na ich wysoką wartość kulinarną, ale również leczniczą. Pojęcie „zioło” oznacza roślinę, która zawiera specyficzne związki czynne, oddziałujące na metabolizm człowieka. Do substancji tych należą m.in. glikozydy, alkaloidy, taniny, związki flawonowe, olejki eteryczne, kwasy organiczne, witaminy i składniki mineralne. Wiele ziół leczniczych można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Mogą mieć działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne, przeciwskurczowe, przeczyszczające, odtruwające i antyoksydacyjne.
  8. Suplementy na stawy – dostarczają zwykle takich substancji, jak glukozamina, kolagen, chondroityna czy kwas hialuronowy. Są także bogactwem substancji o działaniu przeciwzapalnym i witamin, korzystnych dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Najczęściej są one dostępne w formie kapsułek i proszków do rozpuszczania w wodzie.
  9. Przedtreningówki –  w ostatnich latach przedtreningówki cieszą się ogromną popularnością i są chętnie wybieranym suplementem zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Produkty przedtreningowe często różnią się między sobą, dlatego przed wyborem przedtreningówki warto zastanowić się w jakim celu chcemy ją stosować, gdyż w ofercie producentów znajdziemy zarówno suplementy pobudzające (stymulujące centralny układ nerwowy), zwiększające wytrzymałość, powodujące rozszerzenie naczyń krwionośnych (pompa mięśniowa), zwiększające siłę oraz energię na treningu oraz poprawiające skupienie i koncentrację a także mieszanki gdzie wyżej opisane działania łączą się ze sobą.
  10. Odżywki na masę (gainery) – są idealnym rozwiązaniem dla osób które bezskutecznie od dłuższego czasu próbują zwiększyć swoją masę mięśniową. Na rynku odżywek i suplementów diety znajdziemy różne typy gainerów, które różnią się od siebie zawartością białka, węglowodanów oraz tłuszczy, a także dodatkami, gdyż wiele z nich jest uzupełnionych o aminokwasy BCAA, kreatynę, witaminy i minerały, a także stymulanty. 
Enermax

Enermax