+48 554-845-554

event@enermax.pl

Dlaczego warto stosować spalacze tłuszczu?

spalacze tłuszczu

Uzyskanie pięknej i smukłej sylwetki to nie lada wyzwanie. Coraz więcej osób a przede wszystkim kobiet jest niepocieszonych efektami diety i treningu dlatego sięgają po spalacze tłuszczu. Mogą one stanowić użyteczny suplement wspomagający odchudzanie i pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Spalacze tłuszczu to nic innego jak suplementy diety, które sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej, tłumieniu apetytu czy pobudzaniu metabolizmu spoczynkowego. Spalacze tłuszczu składają się najczęściej z różnego rodzaju stymulantów, naturalnych ekstraktów ziołowych oraz wielu substancji aktywnych które wspólnie powodują synergię działania. Należy pamiętać że spalacze tkanki tłuszczowej dzielimy na poszczególne podkategorie:

 Termogeniki – to produkty w których znajdziemy suplementy oparte o naturalne związki występujące w pożywieniu, dzięki którym wspomożemy spalanie tkanki tłuszczowej poprzez przyspieszenie metabolizmu oraz podniesienie temperatury naszych komórek w ciele. Dzięki wsparciu termogeników jesteśmy w stanie zużyć więcej energii na wykonanie danej czynności, a co za tym idzie szybciej spalamy zbędną tkankę tłuszczową w organizmie.

L-Karnityna – jest naturalnie występującym aminokwasem w naszym organizmie, który znacząco przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej dzięki transportowaniu kwasów tłuszczowych do mitochondriów i wytwarzaniu z nich energii. L-karnityna odgrywa również bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu serca oraz mózgu. Ze względu na swoje naturalne występowanie szczególnie w produktach mięsnych oraz nabiale polecana jest wegetarianom, a także osobom które pragną pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej.

CLA – świetnie spowalnia procesy lipogenezy, a także ma działanie termogeniczne oraz antyoksydacyjne (zwalcza wolne rodniki). CLA może być zatem polecane osobom które w naturalny sposób pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej, a także wspomóc swój układ odpornościowy.

Diuretyki – to klasa preparatów, których nadrzędnym celem jest usunięcie z organizmu nagromadzonej wody podskórnej. W efekcie poprawia się estetyka sylwetki, znikają obrzęki, pokreślona zostaje rzeźba ciała, a mięśnie znacznie lepiej się prezentują. Często można zaobserwować również zmniejszenie ogólnej masy ciała. Dodatkową korzyścią jest oczyszczenie organizmu z toksyn.

Pragniemy również zaznaczyć że nawet najlepsze spalacze bez odpowiedniej diety oraz treningu nie przyniosą zamierzonych efektów.

Do wyboru odpowiedniego spalacza należy podejść indywidualnie. Każdy organizm jest inny i inaczej będzie reagował na różne składniki. Dlatego też tak jak i z pozostałymi suplementami trzeba podejść do sprawy indywidualnie i wziąć pod uwagę klika czynników np.

  • –  problemy z ciśnieniem, sercem lub układem krążenia
  • – tolerancja organizmu na stymulanty
  • – staż na siłowni
  • – ilość treningów w ciągu tygodnia
  • – problemy z tarczycą

W sklepach znajdziecie również naturalne zioła na odchudzanie oraz pozbycie się tkanki tłuszczowej, które również maja wpływ na zmniejszenie wagi ciała. Bardzo często nawet nie wiedząc posiadacie je w kuchni i używacie jako przyprawy do różnego rodzaju potraw. Wiele z tych ziół jest w formie suplementów jako ekstrakty lub czysty wyciąg z danej rosliny i do nich nalezą np.

Mniszek lekarski (Dandelion Root) – reguluje przemianę materii i kontroluje proces trawienia.

Zielona Herbata (Green tea) – służy do zwiększenia czujności i myślenia. Zielona herbata ma wiele zastosowań medycznych, takich jak utrata masy ciała i zapobieganie wysokiemu ciśnieniu krwi. Głównym związkiem w zielonej herbacie jest galusan epigallokatechiny (EGCG). Wiadomo, że EGCG zwiększa utlenianie tłuszczu o 33 procent. Zielona herbata może również zwiększyć metabolizm i hamować rozwój komórek tłuszczowych.

Pieprz Cayenne – przyspiesza metabolizm i znacząco zwiększają termogenezę (wytwarzanie ciepła). Ponadto stosowanie pieprzu cayenne okazjonalnie i w małych ilościach hamuje apetyt, szczególnie na tłuste, słone i słodkie potrawy. 

Synefryna (gorzka pomarańcza) – jest składnikiem preparatów skutecznie wspomagających odchudzanie. Jest to związek chemiczny występujący w skórce owoców gorzkiej pomarańczy. Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy jest doskonałym środkiem zmniejszającym łaknienie i spalającym tłuszcz.

– Fukoksantyna – czyli karotenoid z wodorostów. Wiele badań dowodzi, że substancja ta ma wpływ na zdrowie komórek i wspomaga spalanie tłuszczów w tkance tłuszczowej. Jest niezwykle skuteczna w walce z otyłością brzuszną. W przeciwieństwie do innych popularnych preparatów odchudzających nie wykazuje działania pobudzającego.

Jeżeli chodzi o dawkowanie, to na każdym produkcie producent załącza szczegółową instrukcję. Nie zaleca się przyjmowania większych dawek. Nie sprawi to, że szybciej schudniemy, a może doprowadzić do naprawdę poważnych skutków zdrowotnych.

Enermax

Enermax