+48 554-845-554

event@enermax.pl

Suplementy na masę

suplementy na masę

Odżywki na masę są idealnym rozwiązaniem dla osób które bezskutecznie od dłuższego czasu próbują zwiększyć swoją masę mięśniową. Na rynku odżywek i suplementów diety znajdziemy różne typy odżywek, które różnią się od siebie zawartością białka, węglowodanów oraz tłuszczy, a także dodatkami, gdyż wiele z nich jest uzupełnionych o aminokwasy BCAA, kreatynę, witaminy i minerały, a także stymulanty. Wybierając odżywkę na masę dla siebie należy zwrócić uwagę na zwartość białka oraz źródło węglowodanów, aby dostarczyć jak najwięcej węglowodanów złożonych oraz przede wszystkim dostosować ilość makroskładników pod własną dietę.

Odżywki na masę dzielimy na:

  1. Gainery do 20% białka – takie gainery zawierają mniej więcej 80-90% węglowodanów a  10-20% białka. Można w nich znaleźć również kreatynę, witaminy, aminokwasy. Wszystko zależy od producenta i danego produktu.
  2. Gainery powyżej 20% białka – to produkty dla osób wymagających, przeważnie z małą zawartością węglowodanów prostych i zawierające wyłącznie białko z najlepszych źródeł. Gainery z tej grupy świetnie sprawdzą się dla osób celujących w budowę suchej masy mięśniowej i precyzyjnie pilnujących założeń dietetycznych nawet na tzw. „masie”.
  3. Bulk 50/50 – to odżywki węglowodanowo-białkowe, w których proporcje między tymi makroskładnikami wynoszą mniej więcej 1:1. Bulk, to stosunkowo wąska grupa produktów, przeznaczona przede wszystkim dla osób budujących suchą masę mięśniową, mających tendencję do otłuszczania się i szczególnie wnikliwie kontrolujących spożycie węglowodanów prostych.
  4. Odżywki białkowe – białko to podstawowy budulec naszej masy mięśniowej, suchej masy. Jeśli w diecie masz za mało białka to musisz dostarczyć go z odżywek białkowych. Bez tego nie osiągniesz swojego celu. Dostarczają kluczowych aminokwasów i stanowią idealne narzędzie do stworzenia optymalnych warunków wzrostowych w organizmie.

Warto pamiętać, iż dieta stanowi niewątpliwie ważne narzędzie w walce o wymarzoną sylwetkę, czy wyniki siłowe. Odpowiednie paliwo i budulec dla mięśni są niezbędne, aby nadbudować straty poczynione podczas wymagających sesji treningowych.

Enermax

Enermax